בחרו עמוד

רכישה ומכירת דירה - טופס מקרקעין

טופס 7002 מיסוי מקרקעין, הוא טופס הצהרה על מכירה ורכישת זכות במקרקעין, בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה, הקובע כי כל המוכר או רוכש זכות במקרקעין, מחויב במתן הצהרה לגבי העסקה.

טופס 7002 מצטרף לשני טפסים נוספים הקשורים לעסקאות מכירה או רכישה במקרקעין.

טופס 7000, טופס המיועד להצהרה על מכירה או רכישה של דירת מגורים מזכה פטורה, שאינה כוללת זכויות בנייה בלתי מנוצלות. דירת מגורים מזכה היא דירה המוגדרת בסעיף 49 לחוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה כדירת מגורים ששימשה בעיקרה למגורים, באחת משתי התקופות, ארבע חמישיות מתקופת חישוב המס, או ארבע השנים שקדמו למכירה.

טופס 7000 ב ,טופס המיועד להגשת הצהרה על מכירה או רכישה במקרקעין, שהריווח ממכירתה נתון לשומת מס הכנסה, דירה אשר בעקבות מכירתה מבוקש פטור לפי סעיף 50 לחוק מיסוי מקרקעין שבח ורכישה, טופס מכירת רכישת נכס של קבלן.

טופס 7002 הוא הטופס המיועד להגשת הצהרה על מכירת רכישת כל זכות במקרקעין, שאינם מנויים על הנכסים שפורטו בטפסים הקודמים, כל זכות שאינה דירה מזכה פטורה או אינה  נכס של קבלן.

טפסים מרכז הטפסים של ישראל

את כל הטפסים תוכלו בקלות וביעילות למצוא באתר שלנו, אתר הטפסים הגדול ביותר בישראל, עם מנוע החיפוש האולטימטיבי, מהיר זריז, מסודר ומאורגן, כל מה שעליכם לעשות הוא לחפש את הטופס הנכסף, תוכלו לחפש לפי קטגוריות במידה ואינכם יודעים איזה טופס בדיוק אתם צריכים, תוכלו לקבל מידע על כל טופס וטופס, להוריד את הדפסים הנדרשים ולהדפיסם, ישנם גם דפסים בפורמט PDF וטפסים למילוי באופן מקוון.

בתחום המקרקעין ריכזנו במיוחד עבורכם את כל הטפסים הרלוונטיים בהתאם לנושאים השונים, באתר שלנו תוכלו למצוא את כל טפסי מיסוי המקרקעין שתדרשו להם בכל עסקה נתונה.

אם אתם יודעים את מספר הטופס הנתון תוכלו לחפש בהתאם למספר, לדוגמא טופס 7025 הודעה על מכירת אופציה במקרקעין, תוכלו להקיש את המספר המבוקש ולהוריד את הטופס הנתון.

דלג לתוכן